ПРАВО СПІВАВТОРА НА ЗАХИСТ РЕПУТАЦІЇ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

ПРАВО СПІВАВТОРА НА ЗАХИСТ РЕПУТАЦІЇ

23.05.2016 14:52

[Секция 8. Интеллектуальная собственность и его защита. Информационное право]

Автор: Жарко Ольга Григорівна, аспірант Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, викладач кафедри права Київського кооперативного інституту бізнесу і права


Зміст права на захист репутації полягає у протидії будь-якому перекрученню, спотворенню чи іншій зміні твору, а також будь-якому іншому посяганню, здатному завдати шкоди честі або репутації (співавтора).Право на захист репутації співавторавизначено з урахуванням положень статті 6bis Бернської конвенції, де зазначено, що незалежно від майнових авторських прав і навіть після уступки цих прав зберігається право вимагати визнання свого співавторства на твір і протидіяти будь-якої деформації, спотворенню чи іншій зміні цього твору, а також будь-якому іншому посяганню на твір, здатному завдати шкоди честі або репутації співавтора [1]. 

Для забезпечення права на захист репутації, основним завданням співавтора є визначення вигляду створеного твору, в якому він доводиться до певного кола осіб.При виданні, публічному виконанні або іншому використанні твору внесення яких би то не було змін як в самий твір, так і в його назву і в позначення імені автора допускається тільки за згодою співавтора.

Забороняється також без згоди співавтора постачати твір при його виданні ілюстраціями,передмовами, післямовами, коментарями і якими б то не було поясненнями.

В цивілістичній науці зазначається, що право співавтора на недоторканність твору має не тільки заборонний характер. Це право означає також, що лише сам співавтор вправі вирішити питання прозрілістьсвоєї частини твору, а значить йому одному повинно належати і право вносити зміни та доповнення у частини власної творчої праці, піддавати його до переробки тощо [2].

Законодавець забезпечує право співавтора на захист твору від будь-якого спотворення чи іншого зазіхання, здатного завдати шкоди честі та гідності автора. Зокрема, це передбачає заборону без згоди співавтора скорочувати обсяг твору, порушувати його цілісність, вносити інші зміни.

При співавторстві всі зміни, доповнення повинні бути узгоджені з кожним зі співавторів. При запереченні одного з них про внесення доповнень, змін твір не може бути опубліковано. Всі ці та інші заходи дозволяють забезпечити збереження творчої індивідуальності автора (авторів), вираженої в конкретному творі.

Підсумовуючи вище сказане, можна зробити висновок, що право на захист репутації покликане забезпечити охорону честі і гідності кожного із співавторів. Воно передбачає заборону на привнесення яких би то не було змін в самий твір, його назву, позначення імені співавторів.




Література:

1. Про авторське право і суміжні права: Закон України від 23 грудня 1993 р.// Відомості Верховної Ради України. – 1993. - № 3792- XII.

2. Цивільне право: підручник для студентів юрид. вузів та факультетів. - К.: Вентурі., 1997. - 544 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота