ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ ЗА РІЗНИМИ ВИДАМИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ ЗА РІЗНИМИ ВИДАМИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

21.11.2016 08:05

[Секция 4. Бухгалтерский учет, анализ и аудит]

Автор: Дерев’янко Людмила Олексіївна, студентка Університету державної фіскальної служби України


За сучасних умов ринкової системи господарювання головним завданням будь-якого суб’єкта господарювання залишається отримання прибутку. В процесі ефективного управління підприємства всі витрати, пов'язані з виробництвом повинні окупитися і мати менший вплив на прибуток.

Питанням ролі фінансової інформації присвячені праці Ф.Ф. Бутинця, С.Ф. Голова, М.Ф. Кропивко, В.Г. Лінника, М.С.Пушкаря, С.В.Сопка, П.Я.Хомина та інших. Дослідниками визнано, що інформаційний аспект управління пов'язаний з вивченням і порівнянням інформаційних потоків, які у взаємозв’язку з іншими науковими практичними засобами сприяють поглибленому розумінню та оптимізації господарської діяльності.

Відповідно до НПСБО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» доходи – збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов’язань, які призводять до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників)[1].

Залежно від видів діяльності підприємства доходи поділені на такі групи (рис. 1.1).

Іншим важливим елементом утворення прибутку підприємства є витрати. Облік витрат на підприємстві здійснюється відповідно до П(С)БО 16 «Витрати».

Витрати – зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов’язань, які призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілення власниками)[1].

Згідно з П(С)БО 16 «Витрати» витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов’язань, що призводить до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені [2].




Рис. 1.1. – Доходи підприємства залежно від видів діяльності

Витрати поділено на два кваліфікаційні рівні:

- за першим рівнем класифікації витрати поділено в залежності від діяльності підприємства (рис. 1.2) і виділяють: витрати від операційної діяльності, витрати від фінансової діяльності та витрати  від інвестиційної діяльності.

- за другим рівень класифікації витрат підприємства поділяються на такі групи, як витрати, що включаються до собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг); загальновиробничі витрати;адміністративні витрати;витрати на збут;інші витрати операційної діяльності; фінансові витрати; втрати від участі в капіталі; інші витрати; податок на прибуток.

Отже, розглянувши сутність доходів і витрат за різними видами діяльності підприємства, зазначимо що доходи та витрати поділяються  на: доходи та витрати від операційної діяльності, доходи та витрати від фінансової діяльності та доходи та витрати від інвестиційної діяльності.




Рис. 1.2. – Класифікація витрат залежно від видів діяльності




Література:

1. Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»: наказ Міністерства фінансів від 07.02.2013 р.  № 73 (в редакції від 18.03.2014 р.). – [Електронний ресурс]: Верховна Рада України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/  

2. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати»: наказ Міністерства фінансів від 31.12.1999 р. № 318 (в редакції від 09.08.2013 р.). – [Електронний ресурс]: Верховна Рада України. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/

3. Загородній А. Г. Фінансово-економічний словник / А.Г. Загородній, Г.Л. Вознюк. – К.: Знання, 2015. – 1072 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота