ПРОФСПІЛКОВИЙ КОМІТЕТ, ЯК СУБЄКТ ТРУДОВОГО ПРАВА - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

ПРОФСПІЛКОВИЙ КОМІТЕТ, ЯК СУБЄКТ ТРУДОВОГО ПРАВА

30.11.2018 21:02

[Секция 3. Гражданское и семейное право. Гражданское процессуальное право. Коммерческое право. Жилищное право. Обязательственное право. Международное частное право. Трудовое право и право социального обеспечения]

Автор: Щербатюк Анастасія Вікторівна, економіко-правове відділення, спеціальність «Право», Таращанський державний технічний та економіко-правовий коледж


Важливість теми «Суб’єкти трудового права» полягає у тому, що Конституція України надаючи право громадянам на працю визначає цим і додаткові їх права і обов’язки. Включення громадян у сферу соціальної трудової діяльності, а воно здійснюється шляхом укладення трудового договору за певною спеціальністю, кваліфікацією або посадою з підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку, надає громадянам нового правового статусу - вони стають працівниками: робітниками чи службовцями.

Об'єктом мого дослідження є безпосередньо всі суб'єкти трудових правовідносин, умови набуття ними правового  статусу, і зокрема правовий статус профспілкових органів. 

Предметом дослідження являються трудові відносини, які виникають між всіма суб’єктами трудового права у ході здійснення їх прав та обов’язків.

Актуальність обраної теми складає комплекс узагальнених структурних елементів діяльності профспілкових органів та їх значення для розвитку трудових відносин.

Ситуацію, яка склалася зараз на ринку праці можна назвати умовно задовільною. Велика кількість трудових супуречок і страйків визначаються економічним фактором зростання інфляційних процесів, порушенням трудового законодавства, масовим звільненням з роботи.

Всі ці фактори не могли не торкнутися профспілкового руху. Перехід до ринкової економіки, різноманіття форм власності, жадають від профспілок пошуку інших форм і методів роботи, переосмислення пріоритетних напрямків діяльності, удосконалення організаційної структури.

В даний час в профспілках йдуть складні процеси пристосування, і якщо на великих підприємствах профспілки мають визначений досвід роботи із захисту прав і інтересів своїх членів, а також володіють для цього засобами, то колективи малих підприємств такими можливостями не володіють. Найчастіше працівники малих підприємств не знають своїх прав, і як наслідок їх права порушують роботодавці. Більш того власники не зацікавлені в створенні профспілкового органу на своїх підприємствах. 

Необхідність прийняття нового Трудового кодексу обумовлена докорінними змінами всієї системи суспільних відносин та соціально-економічних перетворень, і тією чи іншою мірою пов’язані з працею. Виникла величезна низка проблем, що мають вирішуватися засобами трудового права, а старе законодавство про працю не взмозі забезпечити належний рівень врегулювання трудових відносин, що в кінцевому підсумку негативно позначається на рівні гарантій трудових прав працівників.

Отже, історичних змін зазнав комплекс суспільних відносин за участю профспілок. З’явилися нові суб’єкти трудового права в особі організацій роботодавців. У зв’язку з обранням Україною зовнішньополітичного курсу в напрямку європейської інтеграції виникла необхідність послідовно відобразити в національному трудовому законодавстві положення міжнародно-правових документів з праці, що є обов’язковими для України, а також актів Європейського Союзу.

Література:

1. Конституція України

2. КЗпП України, 01.06.1972 р. 

3. П.Д.Пилипенко «Трудове право України» - Ін. – Юре, 2015.

_______________________

Науковий керівник: Бахмат Світлана Вікторівна, викладач-методист вищої категорії, Таращанський державний технічний та економіко-правовий коледж



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота