РЕГУЛЮВАННЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ В СУЧАСНИХ РИНКОВИХ УМОВАХ - Научное сообщество

Вас приветствует Интернет конференция!

Приветствуйем на нашем сайте

Рік заснування видання - 2014

РЕГУЛЮВАННЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ В СУЧАСНИХ РИНКОВИХ УМОВАХ

26.06.2021 15:16

[Секция 3. Гражданское и семейное право. Гражданское процессуальное право. Коммерческое право. Жилищное право. Обязательственное право. Международное частное право. Трудовое право и право социального обеспечения]

Автор: Шишмарьов Дмитро, студент ІІІ курсу, Таращанського технічного та економіко-правового фахового коледжу


Сучасна система оплати праці не є ідеальною для забезпечення соціального захисту працюючих, незмінності та суворого дотримання встановлених соціальних норм та гарантій. Тому одним із головних завдань є не механічне перенесення чи копіювання моделі системи оплати праці західних країн, а удосконалення механізмів державного і договірного регулювання системи оплати праці, первинних методів, принципів, напрямів розвитку, які створюють умови для ефективного функціонування системи оплати праці в умовах ринкової економіки. 

Аналіз встановлення і регулювання середньостатистичної оплати праці в країнах Європейського Союзу вказує на те, що воно здійснюється в першу чергу на рівні держави, потім галузей, підприємств та ринку праці.

Об’єктом дослідження наукової роботи виступає законодавство України, зокрема та його частина, що регулює відносини оплати праці.

Предмет дослідження – особливості правового регулювання оплати праці в Україні.

Метою наукової роботи є дослідження особливостей правового регулювання оплати праці в Україні.

Мета роботи передбачає виконання таких завдань:

• визначити право працівника на оплату праці та його зміст;

• здійснити характеристику системи оплати праці та їх різновидів;

• дослідити напрямки вдосконалення правового регулювання оплати праці в Україні.

В умовах ринкової економіки заробітна плата - це елемент ринку праці, що складається в результаті взаємодії попиту на працю і її пропозиції і виражає ринкову вартість використання найманої праці. 

Як соціально - економічна категорія заробітна плата служить основним засобом задоволення особистих потреб працюючих, економічним важелем, що стимулює розвиток суспільного виробництва, зростання продуктивності праці, скорочення витрат на виробництво, засобом перерозподілу кадрів по галузях народного господарства.

Інтеграція України до європейського простору у всьому світі, підхід до перегляду трудових норм та організаційних механізмів та платіжної економіки та проблема оплати праці працівників, що спричинили кризу вимагають біль чіткого підходу до регулювання питань оплати праці. 

Цей процес передбачає появу нових та динамічних оновлень існуючих законів та нормативних актів на чолі з бухгалтерами. Отже, має місце бути постійний аналіз, систематизація та загалом інновації. Адже питання, пов’язані з прибутком працівників, зачіпають інтереси приватних осіб, компаній та нації в цілому.

Удосконалення регулюючих заходів у рамках реформування оплати праці в Україні створить можливість зрушень в існуючому механізмі організації оплати праці на підприємствах. Та найголовніше, у законодавстві України потрібно більш чітко розмежувати питання державного і договірного регулювання оплати праці за рівнями угод, а саме: підвищити статус регіональних угод як основної ланки державного регулювання оплати праці в країні та регулювання процесів на ринку робочої сили.

Література:

1. М.Д. Бойко, Трудове право – ЦУЛ, 2020

2. Дисертація Довбиш К.К. «Принципи правового регулювання оплати праці»

_________________

Науковий керівник: Бахмат Світлана Вікторівна, викладач юридичних дисциплін вищої категорії, Таращанського державного технічного та економіко-правового коледжу



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференции

Конференции 2024

Конференции 2023

Конференции 2022

Конференции 2021

Конференции 2020

Конференции 2019

Конференции 2018

Конференции 2017

Конференции 2016

Конференции 2015

Конференции 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота