ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ - Scientific conference

Congratulation from Internet Conference!

Hello

Рік заснування видання - 2014

ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

20.09.2016 16:19

[Section 3. Civil and family law. Civil judicial law. Commercial law. Housing right. Obligation law. International private law. Labour law and public guarantee law]

Author: Лісовська Юлія Валеріївна, студентка юридичного факультету Академії адвокатури України, м.Київ, Україна


Наразі в розвитку трудового права України чітко прослідковується нестабільність і протиріччя між економічною необхідністю виробництва, зацікавленістю роботодавців отримати бажаний результат за мінімуму зусиль і витрат, а також між працівниками і їх інтересом у вирішенні їх соціальних проблем  і найголовніше  реалізації їх законного бажання мати правові гарантії [3, ст.2].

Вплив на формування трудових відносин має пострадянське минуле нашої держави, відвертий правовий нігілізм, а також застаріле законодавство. 

Проект Трудового кодексу не є досконалим, в ньому відсутні деякі важливі питання: не врегульований детально порядок укладання трудового контракту, не враховані пропозиції щодо зміни системи святкових неробочих днів, не врегульовані деякі види робочого часу – робота вахтовим методом, наприклад. Проект Трудового кодексу не передбачає статей, які б регламентували відповідальність роботодавця за недотримання вимог колективного договору.[5]

Одним із недоліків проекту Трудового кодексу України є введення заборони,  яка звільняти одиноких матерів з дітьми до 15 років (за винятком випадків ліквідації юридичної особи), а з іншого боку, фактично надає роботодавцю можливість їх звільнення за невиконання чи неналежне виконання своїх обов'язків. Подібна норма погіршує становище працюючих матерів-одиначок. Також, в проекті Трудового кодексу України відсутній спеціалізований розділ, який присвячений профспілкам.

Проте необхідно зазначити, що у проект Трудового кодексу України містить досить багато правових норм із нині діючого Кодексу законів про працю України, та все ж законопроект збагачено низкою норм, які посилюють правовий захист працівника в порівнянні з діючим кодексом.

Тим не менше, оновити законодавство необхідно для забезпечення нормального життя і функціонування трудової частини громадян України.

Підсумовуючи, зазначу, що потреба у реформуванні  постала вже давно, але наразі вже набрала критичного характеру в силу того що процес набув затяжного характеру, під час якого зміни відбуваються не в цілому, зокрема і шляхом нової кодифікації, а за окремими інститутами. 

Встановлення сучасних гарантій забезпечення прав на працю і проблеми реалізації соціального партнерства, з урахуванням кризи, прийняття Трудового кодексу, вдосконалення системи органів представництва трудового колективу, забезпечення дотримання вимог щодо сучасних видів робочого часу і часу відпочинку, розв’язання трудових спорів і відповідальності за порушення трудових прав, зміна системи святкових неробочих днів – це те що потребує покращення, вдосконалення, введення в трудове право.




Список використаних джерел:

1. Кодекс законів про працю. – [Електронний ресурс]– http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/322-08

2. Проект Трудового кодексу України – [Електронний ресурс]– http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=46746

3. Венедиктов В.С. Трудове право України: Підручники, навчальні посібники. - К.: Істина, 2008 рiк. - 384 с.

4. Актуальні проблеми трудового права України. Колективна монографія / Кол. авторів Золотарьова О. А., Чернега Т. Ф. та ін. / За заг. ред. Золотарьової О. А. – Одеса: «Негоціант», 2009.

5. «Актуальные проблемы экономики и права»: праці  міжнародної конф., 2-6 лютого 2012 року, Лондон,Англія., автор Золотарьова О, 2012.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Сonferences

Conference 2024

Conference 2023

Conference 2022

Conference 2021

Conference 2020

Conference 2019

Conference 2018

Conference 2017

Conference 2016

Conference 2015

Conference 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота