ВАЖЛИВІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ, ВНУТРІШНЬОГОСПОДАРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ТА АНАЛІЗУ НА МАЛОМУ ПІДПРИЄМСТВІ - Scientific conference

Congratulation from Internet Conference!

Hello

Рік заснування видання - 2014

ВАЖЛИВІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ, ВНУТРІШНЬОГОСПОДАРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ТА АНАЛІЗУ НА МАЛОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

19.03.2020 15:58

[Section 4. Accounting, analysis and audit]

Author: Трубінова Вікторія Віталіївна, магістрант кафедри аудиту та оподаткування, Центральноукраїнський національний технічний університет, м. Кропивницький


Відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. №996-ХІV (редакція від 27.02.2020 р.), малими є «підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів – до 4 мільйонів євро, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – до 8 мільйонів євро, середня кількість працівників – до 50 осіб» [2].

Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку несе керівник підприємства, або власник відповідно до законодавства та установчих документів. Важливими аспектами організації бухгалтерського обліку на малому підприємстві є: розробка облікової політики; вибір форми бухгалтерського обліку (з урахуванням особливостей діяльності та технології обробки облікових даних); розробка системи та вибір форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності і контролю господарських операцій; затвердження правил документообігу та технології обробки облікової інформації, додаткової системи рахунків та регістрів аналітичного обліку; вибір системи оподаткування (загальної або спрощеної). При складанні фінансової звітності за спрощеною формою керуються Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 25 «Спрощена фінансова звітність», затвердженим Наказом Міністерства фінансів України 25.02.2000 р. № 39 (у редакції 24.05.2011 р. № 25, зі змінами та доповненнями).

Організація внутрішньогосподарського контролю та аналізу на малому підприємстві ініціюється керівником або власником із залученням бухгалтера чи бухгалтерської служби та, за потреби, інших працівників. Бухгалтер організує контроль за відображенням на рахунках всіх господарських операцій, повнотою та правильністю й поданням у встановлені строки форм звітності, бере участь в оформленні матеріалів, пов’язаних з нестачею активів підприємства та відшкодуванням втрат. При організації аналізу застосовують традиційні способи й методики аналітичної обробки даних для виявлення проблем та розробки шляхів їх вирішення, проте належні підходи щодо якісного проведення аналітичних робіт, як правило, реалізуються частково [1].

Отже, організація бухгалтерського обліку, внутрішньогосподарського контролю та аналізу на малому підприємстві являє собою впорядкування важливих складових елементів обліку, контролю та аналізу в цілісну систему з притаманними їй взаємозв’язками, характеристиками, логічною структурою. Ця система будується з урахуванням форми організації бухгалтерського обліку, поєднує об’єкти обліку, контролю, аналізу, загальнонаукові та специфічні методи й способи дослідження, технічні засоби, методики обробки даних.

Література:

1. Лисенко А.М. Теоретико-методологічні та організаційно-прикладні засади розвитку економічного аналізу в умовах інституційних змін.  Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету: Економічні науки. 2011. Вип. 20, ч. ІІ. С. 187-194.

2. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні : Закон України від 16.07.1999 р. №996-ХІV (редакція від 27.02.2020 р.). URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14 (дата звернення: 15.03.2020).

________________

Науковий керівник: Лисенко Алла Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри аудиту та оподаткування, Центральноукраїнський національний технічний університет



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Сonferences

Conference 2024

Conference 2023

Conference 2022

Conference 2021

Conference 2020

Conference 2019

Conference 2018

Conference 2017

Conference 2016

Conference 2015

Conference 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота