ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ - Наукові конференції

Вас вітає Інтернет конференція!

Вітаємо на нашому сайті

Рік заснування видання - 2014

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ

27.04.2017 13:55

[Секція 1. Економіка, організація і управління підприємствами, галузями, комплексами]

Автор: Жовта Аліна Анатоліївна, студентка, Харківський навчально-науковий інститут ДВНЗ УБС; Ізюмцева Наталія Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент, Харківський навчально-науковий інститут ДВНЗ УБС


Проектування організації являє собою важливий початковий етап становлення будь-якої організації або підрозділу. 

Встановлення структури організації в майбутньому, її систем управління, процедур виконання дій, адміністративних, технологічних взаємодій між усіма елементами. 

Як основа формування системи управління організації, проектування може описувати ефективність та ергономічність функціонування її керуючої системи. Базою для подібного проекту є стратегія розвитку конкретної організації.

Історія становлення і розвитку таких розробок, їх міжнародного застосування активно досліджується в працях українських та зарубіжних учених: А. Іванова, О. Кабкової,  А. Богданова, М. Мексона, Б. Мильнера. 

За теперішнього рівня розвитку наукових надбань у сфері менеджменту,  проектування організації має відповідати вимогам не лише теоретичних принципів побудови підрозділів, а й приймати форму відповідно до змінних зовнішнього та внутрішнього середовища. Так, до організаційних змінних відносять поділ праці (вертикальний і горизонтальний його напрямки) та спеціалізацію, департамезацію, комунікації і механізм координації, керованість і контроль, розподіл прав і відповідальності, централізацію та диференціацію. В необхідності поєднання всіх сих складових у одну функціональну структуру і полягає особливість та складність проектування організації.

У більшій мірі це проявляється за умов необхідності підлаштування під фактори, що мають вплив на вибір моделі побудови. До них можна віднести:

- зовнішнє середовище, що характеризується динамізмом і непередбаченістю дій зовнішнього по відношенню до конкретного підприємства;

- ідеологія управління, якої притримується керівництво;

- технології роботи в організації;

- стадії життєвого циклу організації (по мірі зростання організації мають переглядатися проблеми поділу праці і кооперації);

- стратегія сегментування та її критерії;

- територіальне розміщення виробництва, урахування чинників глобалізації та інтернаціоналізації;

- поведінка працівників на яку впливають потреби цих кадрів, рівень їх кваліфікації, професіоналізму, компетентності та мотивація.

Основою для побудови проекту, як і в інших сферах управління, є відповідність основним принципам. Мета та завдання організації має відповідати  характеристиці на кривої життєвого циклу, співвідноситися з функціональним поділом завдань і обсягом повноважень співробітників. Важливими складовими цих принципів також є дотримання масштабу керованості, а отже і відповідної кількості ланок у системі управління.

Описане проектування базується на стратегії самої організації. Рання структура управління компаній складалася виключно під впливом історичних процесів. У наш час, це результат цілеспрямованої активності щодо її вдосконалення. Розробка проектних рішень для розвитку бізнес-організації з переходом до перспективного цільового стану  - є першоосновою створення організації. Особливості цієї побудови виражаються через багатогранність  велику кількість умов, факторів, схем та принципів проектування.

Література:

1. Баєва О.В. Основи менеджменту: Практикум/ О.В. Баєва, Н.І. Новальська, Л. О. Згалат-Лозинська. - К.: Центр учбової літератури, 2007. - 522 с.

2. Томпсон, А.А. Стратегічний менеджмент: концепції и ситуації для аналізу - М.: Вильямс, 2013. - 928



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
допомога Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Конференції

Конференції 2024

Конференції 2023

Конференції 2022

Конференції 2021

Конференції 2020

Конференції 2019

Конференції 2018

Конференції 2017

Конференції 2016

Конференції 2015

Конференції 2014

:: LEX-LINE :: Юридична лінія

Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки

Наукові конференції

Економіко-правові дискусії. Спільнота